G.H. Mumm Demi-Sec

Pisaliśmy Wam już o G.H. Mumm ale w wersji brut – czyli wytrawnej. Teraz mamy wino Demi-Sec czyli takie powiedzmy półsłodkie. O cukrze w winach musujących możecie poczytać w tekście: http://kochambabelki.pl/ile-cukru-jest-w-winie-musujacym/, bo te oznaczenia są nieco mylące, gdyż są odmienne niż te dla win spokojnych

Fantastyczne wrażenia z wersji Brut powtórzyły się i tu. Jednak najciekawszy jest smak tego wina. Wersja brut wymaga pewnego obycia z dużą kwasowością w winie i niewielkim cukrem resztkowym. Takie wina sa mocno kwaśne, wytrawne – nie każdemu przypadną do gustu.

Tutaj mamy szampana, którego pokochać może każdy!!

Lekko słodkawe odczucia ładnie balansują się z wysoką kwasowością wina. To świetny wybór dla tych, którzy potrzebują czegoś „na specjalną okazję” ale nie są wytrawnymi miłośnikami kwaśnych smaków. Bardzo przyjemne wrażenia! Delikatne, wyważone.

Wino oczywiście świetnie sprawdza się solo jako główny aktor wieczoru, ale równie dobrze może być łączone z lekkim i pysznym jedzeniem – sushi, delikatnie przyrządzone owoce morza przystawki.

IMG_20131108_135343

Wino dostarczył dystrybutor.

1 Comment

  1. Konrad · 27 grudnia 2013 Reply

    Orientujesz się może, gdzie można go dostać w naszym cudownym kraju, oczywiście, pernod nie chwali się, wersją demi-sec, w internecie, także mało konkretnych informacji na jego temat;)
    Pozdrawiam;)

Leave a reply

three + 11 =