Kieliszki do szampana – 4 rzeczy o tym jak podawać szampana

Jak podawać szampana? Zacznijmy od kieliszka! Oto 4 rzeczy o kieliszkach do szampana, które musisz znać jeśli kochasz bąbelki!

1.Idealny kieliszek do szampana i innych win musujących to tzw flet. Taki kieliszek pozwala nam obserwować fantastyczne bąbelki, a także umożliwia odpowiednią degustację – pozwala aromatom się koncentrować, dzięki czemu wyraźniej możemy się nimi cieszyć. Dodatkowo flet łatwo trzymać za stopkę.

1

2. Czarki stosowane u nas w lokalach, które swój początek notują w PRL są niefajne – łatwo z nich wylać wino, bąbelki uciekają w 2 sekundy, aromatów brak i nie wygodnie się pije. Zapomnij o czarkach! Choć jest jedna rzecz, o której warto pamiętać – ich kształ podobno modelowany był wg biustu Madame de Pompadour, służącej Ludwika XV

2

3. Kieliszek trzymaj tak by nie ogrzewać wina! Zdecydowanie za nóżkę lub stopę.

3

4. Jak myć kieliszki do szampana? Najważniejsze – nie używaj płynu do mycia naczyń! Detergenty łatwo pozosyają na kieliszku i zabijają pianę. Więc zamiast feerii bąbelków będziesz mieć w kieliszku wygazowaną ciecz :( Fuj!

4

Więc jak? Używaj tylko gorącej wody i czystej, bawełnianej ściereczki!

5 6

 

Teraz już wiesz wszystko o kieliszkach do win musujących oraz o tym jak o nie dbać! Następny krok to napełnienie kieliszków szampanem lub prosecco albo cavą! Na zdrowie!

Źrodło obrazów: http://www.ghmumm.com

Reklama MUMM

 

Leave a reply

5 + fourteen =